Muska Nedir | Medyum Yılmaz Eren Hoca
Menüfacebook'da paylaş

Muska Nedir

MUSKA NEDİR

Nazardan korunmak, cinlerden korunmak hastalıklardan korunmak ve şifa bulmak gibi nedenlerle ayetlerin özel bir ilim olan havas ilmi yöntemleriyle belli dualar zikirler ve sayılar eşliğinde yazılması ile oluşturulan deri kağıt parçası bez parçasına yazılarak kişinin boynunda ya da cebinde taşıdığı şeylerin hepsine MUSKA denir.

Günümüzde Medyumlar özellikle işin ehli olan medyumlar etkili ve yararlı MUSKALAR yazabilirler. Hocalar alimler de MUSKA yazabilirler. Neticede muskalar medyum ya da din alimlerinin sözleri değil bizzat Kur’an Ayetlerinden alıntılardır. Uzman Medyumlar din ilmi konusunda kendilerini oldukça geliştirdikleri için

Cevşen ilk muska olarak peygamber efendimize Cebrail tarafından düşmanları alt etmek için takmasını önerdiği MUSKA’dır. Ebu Dücane hasretleri anlatıyor:

muska nedir medyum yılmaz eren hoca“Yatıyordum. Değirmen sesi gibi ve ağaç yapraklarının sesi gibi bir ses duydum ve şimşek gibi bir parıltı gördüm. Başımı kaldırdım, odanın ortasında siyah bir şey yükseldiğini gördüm. Elimle yokladım. Kirpi derisi gibi idi. Yüzüme, kıvılcım gibi şeyler atmaya başladı, hemen peygambere  gidip anlattım. Buyurdu ki: (Ya Ebu Dücane, Allah evine hayır ve bereket versin!)

 Benden Kalem ve kağıt istediği ve kendisi Hazret-i Ali’ye bir mektup yazdırdı.Ben de bu Mektubu alarak eve götürdüm. Yatağımın baş ucuna başımın altına koyup, uyudum.Birden bire  Feryat-ü figan  eden ürkütücü  bir ses beni yatağımdan  uyandırdı.

O ses bana şöyle dedi: Ya EbaDücane sen bu mektupla bizi yaktın. Senin sahibin (Hz Muhammed)  bizden elbette çok yüksek bir mertebededir. Bu mektubu bizim karşımızdan kaldırmazsan bizim için çıkış yolu bulunmaz. Söz veriyoruz ;bundan böyle  senin ve komşularının evine gelemeyeceğiz.

Ben de  Ona şöyle dedim:  Sahibimden izin almadıkça bu mektubu kaldırmam.Cin o gece o kadar ağlayıp sızladı ki o gece bana çok uzun geldi.. Sabah namazını, mescitte kıldıktan sonra, olanları Peygamber Efendimize anlattım. Resulullah Efendimiz( S.A.V)  şöyle buyurdu ki: O mektubu oradankaldır. Yoksa onlarbu mektubun acısını, kıyamete kadar çekerler!” [Delail-ün-nübüvve, Tezkire-i Kurtubi]

Üzerinde Kur-an-ı Kerim’den ayetler ve dualar bulunan MUSKALAR hiçbir insana zarar vermez aksine fayda verirler.

Toplistlerimiz
- Toplist
Arşivler
dost sitelerimiz