İstihare Nedir | Medyum Yılmaz Eren Hoca
Menüfacebook'da paylaş

İstihare Nedir

İSTİHARE NEDİR

Peygamber efendimizin “Mutluluk; istihare namazı kılmakla gerçekleşir!”hadisi şerifine bakarak;

Bir işe başlamadan önce özellikle iş tüm yaşamınızı etkileyecek bir iş se, mutlaka istihare etmek ve Allah’a sığınmak gerekir. Yaşamın rotasını etkileyecek tüm önemli kararları vermeden önce İstihare etmek; işin hayırlı mı şerli mi olacağı konusunda bizlere yardımcı olur.

İstihare namazı nasıl Kılınır?

İstihare namazı kılmadan evvel mutlaka gusül abdesti alınmalı ve gusülden sonra temiz elbiseler giyinerek loş ve sessiz bir odada 2 rekat nafile namazı kılınmalıdır. Birinci rekatta  Sübhaneke/fatiha/ kafirun süreleri okunur. İkinci rekatta Fatiha/ihlas süreleri okunur. Yapılan günahlardan derin ve samimi bir pişmanlık duygusu içinde bir daha o günahları tekrar etmemek üzere tevbe-i Nasuh edilir.

İstihare namazı istihareye niyet ettim demekle başlar ve bittikten sonra okunacak dua şöyledir:

istihare nedir istihare namazı nasıl kılınırAllahümmeinnîestehîrükebi-ilmike ve estakdirükebi-kudretike ve es’elükeminfadlikel azîm fe inneketakdirü ve lâ akdirü ve ta’lemü ve lâ a’lemü ve enteallâmül-guyûb

Bu iş 7 gece yapılmalıdır. Sonra girişilecek işin hayırlı olup olmadığı konusunda Allah’tan yardım istenir. Eğer bu iş hayırlı ise beni bu işe muvaffak kıl, eğer hayırlı değilse beni bu işten uzak tut ya Rabbi! “ şeklinde dua edilir. Bu özel 7 gecede kıbleye dönüp yatmak gereklidir. 7 gün içinde veya sonunda rüyada görülecek şeylere göre işaret alınır. Şöyle ki; rüyada o iş hakkında işin sonu kalp temizliğinize göre size gösterilebilir. Ya da kırmızı-siyah ışıklar-renkler görürseniz bu işin hayırlı olmadığı anlamına gelir. Beyaz yahut da Yeşil ışık görmek bu işin hayırlı olacağını gösterir.

Çok önemli bir husus olarak belirtmek gerekiyor ki: İşin hayırlı olması bol para getirmesi anlamına gelmiyor. Siz ;  bu işten “hayr “istediniz. Ola ki iş size çok büyük paralar kazandırır ama ahiretiniz için hüsran olabilir. Yine Ola ki iş size çok meşakkatler verebilir ama ahiretiniz için hayırlıdır. Sadece iş konusunda değil aynı zamanda evlilik konusunda da istihare yapılabilir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için medyumlar size yardımcı olabilir. Medyumlar derken işin ehli medyumlardan bu konuda uzmanlaşmış medyumlardan bahsediyoruz.

Rüya ilmi kendini ilimde geliştirmiş ilim terbiyesi almış gerçek medyumların çalışma alanına girmektedir. Bu konuda isabetli yorumlar yapan medyum Yılmaz Eren Hoca’ya danışarak; istihare sonunda gördüğünüz rüyaları anlatabilirsiniz.

Toplistlerimiz
- Toplist
Arşivler
dost sitelerimiz