İstihare Namazı Nasıl Kılınır Medyum Yılmaz | Medyum Yılmaz Eren Hoca
Menüfacebook'da paylaş

İstihare Namazı Nasıl Kılınır Medyum Yılmaz

İSTİHARE NAMAZI NASIL KILINIR

En son Hak peygamber olan Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)  “Mutluluk; istihare namazı kılmakla gerçekleşir!” hadis-i Şerifi bizlere istihare namazının önemini bir kez daha vurguluyor.

Kader çizginizde belirerek önünüze çıkan Bir işe başlamadan önce özellikle iş tüm yaşamınızı etkileyecek bir iş ise, mutlaka istihare namazı kılmak ve Allah’a sığınmak gerekir.  İstihare namazı bizlere girişeceğimiz işin hayırlı mı şerli mi olduğu konusunda rüyalar aleminden haberler ve işaretler vererek bizleri aydınlatır. Her mümin ciddi bir işe girişmeden önce mutlaka istihare namazı kılarak bu iş hakkında işaretler almayı beklemeli ve verilen işaretler doğrultusunda hareket etmelidir.

istihare namazı nasıl kılınır istihare duası medyum yılmaz eren hocaMedyum Yılmaz Eren hocaya danışarak İstihare Namazı hakkında en ince ayrıntılara kadar sağlıklı bilgi alabilirsiniz!

Allahümmeinnîestehîrükebi-ilmike ve estakdirükebi-kudretike ve es’elükeminfadlikel azîm fe inneketakdirü ve lâ akdirü ve ta’lemü ve lâ a’lemü ve enteallâmül-guyûb duası istihare namazının kılınmasının ardından okunacak duadır.

2 rekat nafile namazı kılınmalıdır. Birinci rekatta  Sübhaneke/fatiha/ kafirun süreleri okunur. İkinci rekatta Fatiha/ihlas süreleri okunur. Yapılan günahlardan derin ve samimi bir pişmanlık duygusu içinde bir daha o günahları tekrar etmemek üzere tövbe edilir.

İstihare Namazına Kaç Gün Devam Edilir?

İstihare namazı  7 gece boyunca kılınmalıdır. Sonra girişilecek işin hayırlı olup olmadığı konusunda Allah’tan yardım istenir. Rüyada 7 gün içinde mutlaka işaret verilecektir. Eğer kalp temiz ise direkt olarak işin sonu gösterilebilir. Eğer kalp temiz değil ise beyaz –yeşil ışık bu işin hayırlı olacağına işarettir. Kırmızı- siyah renk ve ıışıklar görmek bu işte hayır olmadığını gösterir.

Medyum Yılmaz Eren Hoca’ya danışarak çok önemli bir işe girişmeden önce tedbirinizi alabilirsiniz.

.

Toplistlerimiz
- Toplist
Arşivler
dost sitelerimiz