Hocalar | Medyum Yılmaz Eren Hoca
Menüfacebook'da paylaş

Hocalar

Hocalar denilince hepimizin aklına cami görevlileri geliyor ancak günümüzde medyumlar için de bu isim kullanılıyor ve genellikle halk arasında da bu şekilde anılıyorlar. İmam ve medyum karasında çok büyük farklar var ve ikisinin de yaptığı iş birbirinden bağımsızdır. İlk olarak imamlara yani hocalara hep birlikte göz atalım ve ne gibi çalışmalar yaptıklarına daha doğrusu ne tür hizmetler sunduklarına göz atalım. Cami görevlileri olarak 5 vakit namaz kıldırmak ve vaaz vermek zaman zaman da fetvalar ile halkı bilinçlendirmek için görevlendirilen diyanet çalışanlarıdır. Bu kimseler memur olarak hizmet vermektedir yani yasalarda bu şekilde karşılık bulmaktadırlar ancak medyumlar, kişin çok farklı bir boyutunda yer alırlar ve imamlardan çok ayır bir yere sahiptirler.

Hocalar, Medyum Yılmaz Eren HocaHocalar ile çok fazla karıştırılan medyumlara da göz atalım ve bu meslek hakkında da bilgi vermeye çalışalım. Bu kimseler, büyü yapmak ve vefk yazarak insanlara yardımcı olmak için çalışmalar yapıyorlar ve bu çalışmalar ile birlikte insanlara hizmet veriyorlar. Büyü yapmak hepimizin bildiği gibi günah ancak büyü bozmak günah değildir ve tam aksine bir insanı çıkmazdan kurtarmak için tercih edilmektedir. Medyumlar, büyü konusunda hizmet alabileceğiniz kimselerdir ancak aynı hizmeti imamlardan bekleyemezsiniz ve bu aşamada hangi noktada yarıldıklarını da anlamış oldunuz diye düşünüyorum.

Hocalar, dini konularda sizlere bilgi vermek ve bu konularda sizlere yardımcı olmak için görevlerini icra ederler ve bunu ücretsiz olarak yaparlar ancak medyumların işi biraz daha zor olduğu için genellikle büyü ve vefk çalışmalarından belli bir ücret alırlar, bu da imamların devletten maaş almaları gibi bir şeydir. Deneyimli bir medyumdan hizmet aldığınız takdirde verdiğiniz para da hiçbir şekilde boşa gitmez ve siz de o paranın karşılığını fazlasıyla alabilirsiniz. Yılmaz Eren Hoca bu hizmeti sizlere sunacak özel bir isimdir ve dilediğiniz zaman sizler de onu arayarak büyü konusunda hizmet alabilirsiniz. Hoca ve medyum arasında daha detaylı bir kıyaslamayı da ilerleyen yazılarımızda yaparak sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. 

Toplistlerimiz
- Toplist
Arşivler
dost sitelerimiz