Hoca | Medyum Yılmaz Eren Hoca
Menüfacebook'da paylaş

Hoca

Hoca ve medyum arasında çok büyük farklar var ve iki meslek grubu da farklı durumlar için hizmet vermektedir ancak genel olarak medyum hoca şeklinde anılırlar ve bu alışılagelmiş bir hitap şeklidir. Dilerseniz medyum ve hocalar arasında ne gibi farklar olduğuna hep birlikte göz atalım ve bu konu hakkında sizlere de bilgi vermeye çalışalım. Medyum; büyü yana ve havas ilmi ile birlikte donanım sahibi olarak vefk yazımı yapan kimselere verilen addır, hoca ise; camide görev yapan ve cemaate önderlik eden kimselere verilen genel addır.

Hoca, Hocalar, Medyum Yılmaz Eren HocaHoca, cemaate ve insanlara örnek olması gereken kişidir ve Osmanlı döneminden bu yana bazı kimseler tarafından önder olarak da kabul görmüştür. İnsanlar onun yaşam tarzına uygun hareket etmeye çalışır ve onu örnek almayı tercih ederler. Alim kimselerdir ve İslam dinine bağlı yaşamayı tercih ederler, Allah yolunda yaptıkları hayır işleri ile birlikte toplumda belli bir saygınlığa da kavuşmuş olduklarını belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz. Medyumlar ile çok fazla benzer özelliklere sahiplerdir ve bunlardan bir tanesi de iki mesleğin de İslam dinine uygun hareket ediyor olmasıdır ve daha da önemlisi, yaşantılarını belli bir çerçevede oluşturan kimselerdir.

Hoca, insanlara bilgi vermeli ve insanlığa İslam dini konusunda yardımcı olmalıdır. İnsanlara görevlerini anlatmalı ve onları Allah yolunda vazifesini yerine getiren bir kul haline getirmelidir. Medyum ve hoca kavramı çok fazla karıştırılıyor ve imamların da genellikle vefk yazdırılmak için tercih edildiklerini görüyoruz ancak bu işler biraz farklı arkadaşlar. Vefk yazdırmak ve büyü yaptırmak için bir hocadan yardım alamazsınız zaten sizlere bu konularda yardım edecek donanım ve deneyime de sahip değillerdir ancak medyumlar bu konuda bilgi ve deneyim sahibi kimseler oldukları için sizlere daha kaliteli bir şekilde yardımcı olabilmektedirler.

Sizler de bu insanlardan yardım almak isterseniz sitemizi tercih edebilir ve iletişim numarası üzerinden onlara daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yılmaz Eren, uzun yıllar bu mesleği icra etmiş ve medyum  olarak insanlığa fayda sağlamayı başarmış olan çok özel bir kişidir. 

Toplistlerimiz
- Toplist
Arşivler
dost sitelerimiz